מטיילים ברחובותיה הנפלאים של לונדון טריוואגו - השוואת מחירים אמסטרדם - היעד החם של ישראלים שטאט פארק - הפארק העירוני של וינה טקס החלפת משמר המלכה בלונדון זאנסה סכאנס - תחנות הרוח של הולנד

המרת מטבעות

בעבר היה נהוג לרכוש דולרים, לא סתם דולרים, דולרים שניקנו ברחוב לילינבלום פינת אלנבי בתל אביב, כן כך היו מחליפים כספים עד לפני מספר שנים , לפני התקופה בה נפתחו חנויות החלפת כספים (Exchange) בכל פינה בעיר.

עם הדולרים – ה"ירוקים" כפי שנהוג היה לכנות אותם בסלנג, נסענו לחו"ל ושם עשינו במידת הצורך המרה למטבע המקומי, בגדול היום אנחנו יודעים שהפסדנו פעמיים, פעם ראשונה שהחלפנו שקלים לדולרים ופעם שנייה שהחלפנו את הדולרים לכסף מקומי, אבל אפשר לראות בזה שכר לימוד – הרי עד לפני עשור חלקינו הגדול ידע שקיימים רק דולרים בעולם, כולם החליפו שקלים לדולרים ושמו מתחת למזרון.

אבל היום כולנו חכמים וכולנו נבונים וכולנו יודעים שנוסעים לחו"ל עושים המרה אחת משקלים למטבע המקומי ביעד שלנו.

אז לפני שאתם נוסעים גשו להחליף שקלים בבנק, בדואר או אצל חלפן כספים.

בכל מצב השתדלו לשלם בחו"ל רק עם כסף מזומן, כרטיס אשראי תמיד צריך שיהיה אבל רק לצורך מקרה חירום בלבד, שימוש בכרטיס אשראי בחו"ל עולה הרבה כסף – חברת האשראי עושה לנו המרה כפולה במחיר מקסימאלי לכן רצוי להשתמש במזומן.

השימוש במזומן תוך הקפדה על מספר כללים, יכול לעזור לנו לחסוך כסף רב, לכן :

א. חלקו את הכסף ביניכם.

ב. את רוב הכסף שימרו מתחת לבגדים , ניתן לרכוש ארנקים שלובשים מתחת לבגדים ושם לאחסן את רוב הכסף.

ג. דאגו שעליכם יהיה רק הכסף לו אתם זקוקים באותו היום בתוספת 20-50 יורו / ליש"ט או כל מטבע מקומי אחר - למקרה של חריגה בתקציב.

ד. במידה ונקלעתם למצב בו עליכם להוציא כסף מתחת לבגדים עשו זאת בתוך תא החלפת בגדים בחנות, או במקומות אחרים בהם לא ניתן לראות אתכם.

ה. במידה ואתם ישנים בבית מלון – השתמשו בשירותי הכספות ואחסנו כסף, מסמכים וכד'.


אז כל שנותר להחל לכם ..... נסיעה בטוחה ומוצלחת....

תגובות באתר: (0)
קטגוריות