מטיילים ברחובותיה הנפלאים של לונדון טריוואגו - השוואת מחירים אמסטרדם - היעד החם של ישראלים שטאט פארק - הפארק העירוני של וינה טקס החלפת משמר המלכה בלונדון זאנסה סכאנס - תחנות הרוח של הולנד

סיור טאפאס והיסטוריה במדריד

שילוב מנצח של קולינריה והיסטוריה

כשמדברים על המטבח הספרדי בכלל והמדרידאי בפרט, חייבים להתייחס אליהן. הן קטנות בגודל אך עשויות להציע חוויה עשירה של טעמים. הן מהוות יותר צורת הגשה מאשר מנה ספציפית, מאפיין מובהק של חיי הלילה במדריד ומקור לשלל שילובים קולינריים – כמו גם לשילוב של בירה עם אלכוהול. אלו הן מנות הטאפאס, אשר מי שהיה במדריד והתנסה באכילתן יוכל להעיד שזוהי חוויה תרבותית לא פחות מאשר חוויה קולינרית.

אבל מה בין טאפאס להיסטוריה? האם באמצעות הטאפאס ניתן ללמוד את כל מה שמעניין לדעת על מדריד? סיור פופולארי מאד בבירת ספרד מוכיח שהדבר אפשרי.  וביקור באתר מדריך מדריד מגלה כי מדריד היא יעד מדהים

מסעדת טאפאס במדריד
בתמונה: מסעדת טאפאס במדריד

כי ידע יכול להיות טעים

סיור טאפאס והיסטוריה במדריד משלב בין שניים מהדברים שהעיר ידועה בהם: אוכל איכותי מצד אחד והיסטוריה מרתקת מהצד האחר. אלו הם סיורי צהריים או ערב שעוברים בין מסעדות הטאפאס הנחשבות לטובות ולמוכרות ביותר במדריד, כשבין לבין עוברים כמובן בכמה ממוקדי העניין התיירותיים של העיר.

כך, לצד הסברים על מנהג אכילת הטאפאס והמנות המדרידאיות המרכזיות, או על האופן שבו המנות התפתחו כחלק אינטגרלי בתרבות הספרדית ועברו מהורים לילדיהם, לומדים במהלך הסיור על מדריד.

סיור טאפס והיסטוריה במדריד לא פועל רק על בלוטות הטעם ועל חוש השמיעה, כמובן, אלא גם מאפשר לראות כמה מהאתרים המעניינים במדריד – אנדרטאות או פסלים של מלכים עתיקים בהיסטוריה של העיר, למשל. לכל מי שחושש מטיול "כבד", החששות האלה ממש לא במקום: הסיורים מועברים על ידי חבר'ה צעירים, ילידי המקום, תוך הרבה מאד תיבול של הומור ושנינות.

הזמן עכשיו סיור טאפס והיסטוריה במדריד >>

אנשים רבים יוצאים לסיור טאפס והיסטוריה במדריד על קיבתם, ולמרבה השמחה מקבלים מענה מלא. בכל אחד אתרי הטאפאס בהם עוברים – ארבעה או חמישה אתרים – מתנסים במאכלי טאפאס מסורתיים וגם בשתייה מגוונת: יין אדום או לבן, בירה או משקאות קלים.

לא משנה אלו טאפאסים אתם תבחרו לאכול - עדיין מובטח שיהיה לכם טעים מאוד. כך, למשל, תוכלו להתנסות בתבשיל הפאייה המפורסם, לטעום גבינה מקומית איכותית ועוד.

הפרטים הטכניים של הסיור

סיור הטאפאס וההיסטוריה של מדריד יוצא, כאמור, הן בשעות הצהריים והן בשעות הערב, כשלכל מועד יש את הקסם והייחוד משלו. הוא נערך בקבוצות קטנות, שמאפשרות הדרכה אישית ככל האפשר, הדרכה שנעשית כמובן באנגלית.

הסיור נמשך כשלוש שעות וחצי ויוצא מכיכר Isabel II, בסמוך לפסל של המלכה איזבל השנייה (תחנת המטרו הרלוונטית היא Opera). יש להתעדכן בשעות הסיור דרך האתר, שאף מאפשר הזמנה אונליין שלו.

הזמן עכשיו סיור טאפס והיסטוריה במדריד >>

הערה נוספת לסיום: מכיוון שהסיור כולל מפגש עם אלכוהול, הוא מיועד למבוגרים מעל גיל 18. אל דאגה, יש המון אופציות אחרות לסיורים במדריד עם ילדים שתוכלו לחשוב עליהן.

 

תגובות באתר: (0)
קטגוריות