מטיילים ברחובותיה הנפלאים של לונדון טריוואגו - השוואת מחירים אמסטרדם - היעד החם של ישראלים שטאט פארק - הפארק העירוני של וינה טקס החלפת משמר המלכה בלונדון זאנסה סכאנס - תחנות הרוח של הולנד

רומא - עבר מפואר והווה מרשים

קשה למצוא עיר בעולם שמשלבת בין ישן וחדש בצורה מרשימה יותר מאשר רומא, בירתה של איטליה ואחת מנסיכות אירופה. עוד יותר קשה למצוא בעולם עיר שתתחרה עם ההיסטוריה המפוארת שלה. עיר שבה האמנות היא דת, והדת היא אמנות, הארכיטקטורה היא דוגמה ומופת לעולם כולו והרומנטיקה נמצאת בכל פינה. רומא היא עירם של יוליוס קיסר, מיכאלאנג'לו, האפיפיור ופליני. כל אחד מהענקים הללו השאיר את חותמו על העיר, וכך גם עשרות אישים חשובים במהלך ההיסטוריה שעבדו ויצרו בבירתה של ארץ המגף.

הקולוסיאום ברומא

הכל על רומא: מדריך רומא למטייל הישראלי

אטרקציות ברומא: מה לעשות ברומא

לינה במרכז העיר רומא: השווה מחירים - הזמן מלון

 

חופשה ברומא היא אינה חופשה רגילה. תוך זמן קצר אתה מרגיש איך אתה נשאב אל תוך הקסם שלה ומרגיש מין התפעמות כזו שמלווה אותך לכל אורך החופשה ואף הרבה לאחריה.

לא לחינם טיסות לרומא מלאות בכל ימות השנה, אין ספק שהעיר הזו היא מגנט תיירותי, אז בואו נצא יחד לסיבוב מרהיב ברחובותיה.

רומא – היסטוריה נוכחת

כדי ליהנות הנאה שלמה מהעיר רומא חייבים להכיר את ההיסטוריה שלה.  היא הוקמה אי שם במאה ה-8 לפנה"ס על ידי שבט הלטינים ומאז ידעה ימים סוערים לאורך כל שנותיה. במרוצת השנים שלאחר הקמתה התפתחה רומא וכמעט שהשתלטה על כל שטחה של איטליה ומאוחר יותר על רוב שטח אגן היום התיכון ויבשת אירופה. כבר אז נחשבה התרבות שהתפתחה ברומא לתרבות נעלה ובעזרת שליטתה של האימפריה הרומית היא הופצה באזורים נרחבים.

בשנת 313 יוסדה במרכז רומא הכנסייה הקתולית שהפכה אותה למרכז הדת הנוצרית. אך סופה של כל אימפריה הוא ליפול, וכך קרה גם עם האימפריה הרומית במאה ה-6 בה גם נחתם הסכם שהפך את העיר לבירת מדינת האפיפיור. שלטון האפיפיורים קיבע את מעמדה של רומא כמרכזה של הדת הנוצרית וכמוקד כוח פוליטי, כלכלי ותרבותי.

ב-1870 אוחדה איטליה והעיר רומא הוכרזה רשמית לבירתה. מאז ידעה עליות וירידות (בעיקר בשתי מלחמות העולם), אך תמיד הצליחה להשתקם ולחזור למעמדה כאחת הערים המובילות בעולם.

רומא – גן עדן של אמנות

חופשה ברומא היא חופשה בה צריכים להספיק לראות המון בזמן קצר ולכן כדאי להתכונן מראש ולאסוף את כל המידע הרלוונטי. לחובבי האמנות והארכיטקטורה רומא היא גן עדן של ממש. בעיר ניתן למצוא מונומנטים רבים ומפוארים כמו כנסיית פטר הקדוש, בזיליקת יוחנן הקדוש בלטראנו וכנסיית סנטה מריה מג'ורה. יצירותיו של אחד מענקי האמנים אי פעם, מיכאלאנג'לו, פזורות באתרים שונים בעיר כמו למשל פסליו ה-"פייטה" ומשה שנמצאים בכנסיית סן פייטרו,  התקרה המופלאה שצייר בקפלה הסיסטינית ורבים נוספים. בתוככי רומא נמצאת מדינת הותיקן, שעובדת היותה המדינה הקטנה ביותר בעולם אינה מונעת ממנה להיות עשירה מאוד ביצירות אמנות נדירות ויקרות שפשוט אסור להחמיץ בעת חופשה ברומא.

רומא – יש איפה לבלות !

למרות שהעבר מאוד נוכח בכל פינה בעיר רומא, היא אינה שבויה בו ומספקת לבאים בשעריה מגוון בילויים שינעימו את זמנם. ברומא ניתן למצוא מאות בתי קפה שיספקו לכם קפה איטלקי משובח, ולא פחות מסעדות שיתנו לכם טעימה מהמטבח האיטלקי שהוא ללא ספק אחד הססגוניים בעולם. קשה מאוד לצאת רעבים מבירתה של מדינת הפיצה והספגטי.  חיי הלילה של רומא הם סוערים לא פחות מאף עיר אחרת באירופה, והיא מלאה במועדונים ופאבים המארחים מקומיים ותיירים מכל רחבי העולם.

טיסות לרומא ניתן למצוא בחברות אל על, ישראייר, Eurofly, Turkish Airlines, ,Tarom, Austrian Airlines, Swiss וחברות נוספות. טווח המחירים של טיסות לרומא נע בין 350 ל-500 דולר.

חופשה נעימה !

תגובות באתר: (0)

פינת הייעוץ

יועצים של פורטל אירופה עומדים לשירותך

קופונים ומבצעים