מטיילים ברחובותיה הנפלאים של לונדון טריוואגו - השוואת מחירים אמסטרדם - היעד החם של ישראלים שטאט פארק - הפארק העירוני של וינה טקס החלפת משמר המלכה בלונדון זאנסה סכאנס - תחנות הרוח של הולנד

שבדיה - טיול בארץ האגמים והפיורדים

שבדיה, או כפי שצריך לומר, ממלכת שבדיה נחשבת לאחת ממדינות סקנדינביה היפות ביותר. מי שהביאה אלינו את להקת אבבא האלמותית, וודקה אבסולוט, גרטה גארבו, את בילבי, את איקאה ואת להקת רוקסט מתהדרת בנוף עוצר נשימה של פיורדים, שנוצרו עקב פעילות קרחונית בת מיליוני שנים, במאה אלף אגמים מרהיבים ובהיסטוריה רבת שנים.

שטוקהולם

הכל על שטוקהולם: מדריך שטוקהולם למטייל הישראלי

לנהוג ברכב שכור בשבדיה: השווה מחירים והזמן רכב

לינה בעיר שבדיה: השווה מחירים - הזמן מלון

 

טיסות לשבדיה יביאו אתכם אל המדינה שבה תוחלת החיים היא מן הגבוהות בעולם בעוד שיעור הילודה הוא מן הנמוכים בעולם. חופשה בשבדיה תחשוף אתכם אל המדינה שנחשבת לאחת הליברליות בעולם, זו שבשנים האחרונות מאפשרת לנו ליהנות מנופש ציורי במחירים אטרקטיביים.

חופשה בשבדיה  תפגיש אתכם עם המקומיים, הידועים בהכנסת האורחים שלהם. כאשר אחד המאפיינים הבולטים של השבדים הוא הקשר שלהם לאמא אדמה ולטבע, על כן ניתן לראות במדינה בעיקר בתים צמודי קרקע, מה שמעצים עוד יותר את התחושה הייחודית כשמטיילים בה – תחושה של הליכה בחלום. הבקתות השבדיות המפורסמות הן אחד מסימני ההיכר שלה - אותם צריפי עץ  ציוריים אדמדמים.

שבדיה – היסטוריה על קצה המזלג

למרות שישנן עדויות לקיומה של שבדיה כבר בתקופות קדומות כמו תקופת הברונזה, הבאים לידי ביטוי בציורי סלעים הפזורים ברחבי במדינה, ההיסטוריה של שבדיה מתועדת היטב מתקופת הויקינגים המפורסמים, אי שם במאה ה-9, עת יצאו הויקינגים לכבוש מדינות באזור רוסיה והים השחור.

הנצרות כבשה את שבדיה והכתה בה שורשים עמוקים במאה ה-11. בשנת 1389, בעל כורחה, אוחדה שבדיה עם שכנותיה - דנמרק ונורווגיה לכדי איחוד קאלמאר הנמצא תחת שלטונו מלך אחד, שלטון שנמשך עד למאה ה-15. או אז החלה שבדיה במרד מזוין שסופו – הפרדה בין יתר מדינות סקנדינביה ועצמאות של בית המלוכה השבדי. מאז ידעה שבדיה ניסיונות כיבוש, למשל כאלו מצד האימפריה הרוסית ומלחמה בת 30 שנים עד שבמאה ה-19 כוננה חוקה וחולקו סמכויותיו של המלך וזכויותיהם של מוסדות השלטון במדינה.

שבדיה ידועה בעמדתה הניטרלית, ועל אף עמדה זו סייעה למספר רב של יהודים במהלך מלחמת העולם השנייה.

חופשה בשבדיה – לטייל בחלום

חופשה בשבדיה היא דבר ראשון חופשה בטבע. מאחר וצפיפות האוכלוסייה בממלכה השבדית היא מן הנמוכות בעולם, הטבע הבתולי במדינה – שולט. שבדיה מציעה לתייר אינספור אפשרויות תיירותיות: החל מחופשת סקי בעונת החורף הקרה באזורים כמו סיליאן, סטוקהולם ובווסטמאנאלנד, החלקה על הקרח על גבי האגמים הקפואים ומשחקי הוקי ועד לקמפינג ומגוון רחב של מסלולי טיולים, טיולים רגליים בפארק המדהים ביופיו- סארק, שייט בצפון שבדיה - באגמים האדירים ובנהרות וטיולי אופניים בעונת הקיץ.

חשוב להדגיש כי השבדים, חובבי טבע מושבעים, ולכן ניתן לפתוח אוהל וליהנות מחוויית קמפינג בכל מקום שתחפצו ובלבד שלא מדובר בשטח פרטי. בקיץ אפשר גם לטבול באחד מחופי הרחצה הרבים של שבדיה וכמובן ששום חופשה בשבדיה לא תהיה שלמה ללא צפייה בזוהר הצפוני כפי שהוא מתגלה מפסגות ההרים או ללא מפגש עם כלבי הים המפורסמים.

טיסות לשבדיה יביאו אתכם אל מדינה שהמטבח שלה סובב סביב דגים, שבדיה מזוהה יותר מכול עם דג ההרינג הכבוש ותפוחי האדמה וחובבי האלכוהול ישמחו לגלות כי המשקאות האלכוהוליים שבמדינה הם בעלי ריכוז גבוה במיוחד של אלכוהול.

אז אם אתם מחפשים חופשה חלומית, במחירים אטרקטיביים – שבדיה היא ללא כל צל של ספק – החופשה אולטימטיבית עבורכם !

תגובות באתר: (0)

פינת הייעוץ

יועצים של פורטל אירופה עומדים לשירותך

קופונים ומבצעים