X סגירה
 

יום פטריק הקדוש: פסטיבל חגיגי בלונדון

סנט פטריק דיי - Saint Patrick's Day

"יום פטריק הקדוש" הוא במהות שלו חג נוצרי-אירי, המציין את הקדוש הנוצרי פטריק. אלא שמה שהתחיל כמסורת אירית הגיע עם הזמן לנקודות שונות ברחבי העולם, כולל כמובן לונדון המהווה אף היא חלק מהאי הבריטי. ביום פטריק הקדוש (Saint Patrick's Day) אתם יכולים לצפות לתהלוכות המוניות, למופעים, לריקודים ובעיקר לאלכוהול הנשפך כמו מים. אם אתם מגיעים ללונדון ב-17 במרץ, תשמחו לדעת שגם בה יום החג הזה מצוין בשלל דרכים מהנות.  

בתי מלון מומלצים בלונדון | הזמן כרטיסים להצגות בלונדון | הזמן כרטיסים לאטרקציות בלונדון

סנט פטריק דיי - כיכר טרפלגר לונדון

שורה ארוכה של אירועים

מדי שנה אתם יכולים לצפות בלונדון לאירועים המוניים לקראת, במהלך ואחרי סנט פטריק דיי, כשהאירועים מגיעים לשיא בדרך כלל בסוף השבוע הקרוב לתאריך הנקוב. למרות שבלונדון בניגוד לאירלנד סנט פטריק דיי אינו מביא ליום חופש לתושבים, תסמכו על הבריטים שהם ידעו כיצד להפיק את המקסימום מהמאורע.

זה מתחיל עם המצעד ההמוני הנערך לציון החגיגה, מצעד שהוא חוויה לעיניים וגם לאוזניים. בתהלוכה השמחה משתתפים אנשים מחופשים (הצבע הירוק הוא השלט), רקדנים, חבורות זמר, חברי מועדוני ספורט ועוד, המגיעים מאנגליה, מאירלנד ומנקודות אחרות על גבי הגלובס.

התהלוכה יוצאת מכיכר פיקדילי (Piccadilly Circus) ועוברת דרך כמה מהנקודות החשובות והמעניינות ביותר בעיר מבחינה תיירותית, במסלול של כשני קילומטרים וחצי בסך הכול. אתם בהחלט יכולים להתמקם באחת הנקודות האטרקטיביות לאורך המסלול, לראות כיצד הוא חולף על פניכם ולהרגיש את השמחה הגדולה של כל המעורבים.
כיכר טרפלגר (Trafalgar Square) הוא מקום נוסף להיות בו במהלך סנט פטריק דיי. ברחבי הכיכר צפויים ביום החגיגי מופעים של הרכבים מוזיקליים איריים, רקדנים ואורחים מיוחדים, המבטיחים שלא יהיה בסביבת הכיכר ולו רגע דל אחד.

בשוק עצמו צפויים לככב לא מעט מאכלים איריים מסורתיים, כשגם הבירה תהיה בוודאי שחקן מרכזי בסצנת הבילויים של המבקרים בכיכר. בשנת 2018 התקיימה לראשונה בכיכר זירה למשפחות, שאירחה פעילויות לילדים ללא תשלום, סדנאות ועוד. גם בקובנט גארדן (Covent Garden) ובשווקים האחרים של לונדון אתם יכולים לצפות לנוכחות משמעותית של מטעמים מהמטבח האירי המסורתי.

בכלל, המראה בו מגיעים לרחוב מסוים בלונדון במהלך סנט פטריק דיי, שומעים מוזיקה רועשת ורואים אנשים רוקדים להם באמצע הרחוב – הוא בהחלט שכיח. בכיכרות של לונדון נערכים מופעים מכל הסוגים והפעלות לילדים, כך שהכיכרות הופכות למעשה לבמה והאווירה תזכיר לחלק מכם את זו של חג הפורים היהודי.

ביקור בפאבים

אין הרבה מקומות מתאימים יותר לציון סנט פטריק דיי מאשר הפאבים של לונדון, ובפרט הפאבים האיריים שבבירה האנגלית. בימי החג אתם צפויים לאווירה שמחה פי כמה מזו המאפיינת אותם בימים שבשגרה. עוד אתם יכולים לצפות לקישוטים מיוחדים (מישהו אמר ירוק?), לספיישליים איריים בתפריט ולהיצע משקאות איריים מרשים, כאשר בראש הרשימה ניצבת לא פעם בירת ה"גינס" האירית ששמה הולך לפניה בכל רחבי העולם.

כמובן שכמיטב המסורת רבים מהפאבים מציעים הנחות ומסלולי שתייה מיוחדים ביום הזה. שחקן מרכזי אחר בסצנת השתייה הוא "משקה המלכים" אייריש קרים – ליקר אותו ניתן לערבב עם סוגים רבים של משקאות, החל מוויסקי ועד לקפה.

ארוחה אירית במסעדה

המסעדות הלונדוניות משדרגות את התפריט שלהם בסנט פטריק דיי. גם כאן אתם יכולים לצפות ביום החגיגי לספיישליים על טהרת המטבח האירי, לרבות מאכלי ים (יש גרסאות מיוחדות של פיש אנד צ'יפס), מאכלים המבוססים על החמאה הצהובה והגבינה הכחולה מהמטבח האירי, לחם אירי וכמובן שגם מאכלי בשר וקדרות עמוסות בכל טוב. פשטידת רועים או נזיד אירי הם חלק מהמאכלים שמומלץ שלא לפספס במהלך סנט פטריק דיי ובכלל.
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך