X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן שאטל הזמן שאטל סקי באירופה סקי באירופה ביטוח נסיעות ביטוח נסיעות
 

תחבורה באירופה

נוהגים באירופה - ישראלים נוהגים באירופה

כאשר עולה השאלה בדבר נהיגה באירופה, קיים הבדל בין חופשה באירופה למגורים באירופה, התושבים האירופאיים מחזיקים רכבים קטנים ומשתמשים בהם לרוב בסופי שבוע בלבד, התחבורה הציבורית באירופה היא אחת המתקדמות בעולם המערבי והמקומיים משתמשים בה במהלך השבוע.

הרכב הפרטי בד"כ נמצא בחניה ליד הבית ומשמש את המשפחה על מנת לטייל בסופי שבוע, או לצורך נסיעות למרכזי קניות רחוקים מהמרכז. לכן ישראלים שמהגרים לאירופה צריכים לחשוב קצת אחרת - כי הרי אנו רגילים בישראל להשתמש ברכבים פרטיים יות ויותר ולוותר על התחבורה הציבורית.

תחבורה באירופה – להספיק כמה שיותר

בכל יום יוצאות מהארץ עשרות טיסות לאירופה, ולא בכדי. חופשה באירופה היא חוויה שמשאירה רושם עמוק על כל אחד ומעניקה חוויות בלתי נשכחות. בשל העובדה שליבשת אירופה, הקסומה הזו יש כל כך הרבה מה להציע, חופשה או טיול באירופה מצריכים תכנון מקדים ואחד האלמנטים הכי חשובים בתכנון שכזה הוא תכנון הניידות שלנו באמצעות תחבורה באירופה. כמו בכל תחום אחר גם בתחום התחבורה יש ליבשת האירופית מגוון אפשרויות עבור התייר. טיסות, רכבות מהירות, רכב שכור, אוטובוסים, חשמליות ועוד. כדאי דעת מראש על איזה אופציות קיימות בכל מקום בכדי שנוכל להספיק לראות כמה שיותר מהקסם של אירופה במהלך החופשה.

טיסות לאירופה ובתוכה

טיסות לאירופה שעד לפני כמה שנים היו יקרות מאוד, מוצעות היום במחירים אטרקטיביים השווים לכל כיס. מדיניות השוק החופשי הביאה חברות טיסה צנועות יותר להיכנס לשוק הטיסות הבינלאומי ולהציע לציבור הלקוחות טיסות לאירופה במחירים זולים בהרבה מאלו של חברות הטיסה המסורתיות. כתוצאה מהתחרות הבינו בחברות הגדולות כי עליהן להוריד מחירים כדל להישאר רלוונטיות והמרוויחים הגדולים מכך הם אנחנו, הלקוחות. חיפוש מעמיק באינטרנט יפרוש בפניכם מגוון אפשרויות של טיסות לאירופה במחירים מעולים. אותו תהליך בדיוק התרחש גם בתחום הטיסות בתוך אירופה וכתוצאה מכך תוכלו להתנייד ממדינה למדינה בתוך היבשת במחירים זולים במיוחד ולהספיק לבקר בכמה שיותר מקומות.

רכבת מהירה או שייט באנייה

אפשרות נוספת המוכיחה את רמתה הגבוהה של תחבורה באירופה היא מערכת הרכבות המתקדמת המצויה בחלקים גדולים ביבשת. במדינות כמו גרמניה, איטליה וצרפת פועלות רכבות מהירות הנעות על מסילות מיוחדות אשר מופרדות הפרדה מלאה ממסילות אחרות או מכבישים, במסלולים ישרים, שיפועים נמוכים ובעיקר בדיוק טכני רב. היתרון של ניידות ברכבת על פני טיסות באירופה הוא בכך שנסיעה ברכבת אינה כרוכה בכל הפרוצדורות של עלייה למטוס והיא מביאה את נוסעיה ישירות אל מרכזי הערים.

באירופה כידוע נהרות רבים המחברים בין רחובות וערים. אם נפשכם חפצה בחוויה מעט אחרת תוכלו ליהנות מהתניידות ביבשת באמצעות אניות וסירות שיט. 

השכרת רכב וקרוואנים ממונעים

למי שבינינו שאינו מעוניין להשתמש באופציות של תחבורה באירופה אותן כבר ציינו קיימת האפשרות להתנייד באמצעות השכרת רכב. מי שבוחר באפשרות זו של השכרת רכב צריך  לקחת בחשבון את נקודת איסוף הרכב. ישנן מספר אפשרויות העומדות לרשותו: איסוף הרכב מחברת השכרות הרכב, בה כדאי לבחור רק אם יש הסעות מבית המלון בו עומדים ללון לאזור בו ממוקמת החברה. אפשרות אחרת היא לבקש שנקודת האיסוף תהיה כבר בנמל התעופה.

אם אתם מתכננים לשהות באירופה תקופה ממושכת קיימת אופציה לשכור קרוואן ממונע ולחצות איתו את היבשת לאורכה ולרוחבה. זוהי אופציה פופולארית מאוד בקרב מטיילים רבים ביבשת. בתכנון המסלול בקרוואן או רכב שכור, עליכם לשים לב כי באירופה קיימים כבישי אגרה לא מעטים אשר גביית הכסף בהם נעשית באמצעים אלקטרוניים או באופן ידני בכניסה וביציאה מהם.

נסיעה טובה !

המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
המומלצים שלנו
מדריכי מוזה - לתכנן את החופשה שלכם בקלות
דברים שכדאי לעשות בונציה - 12 דברים שאסור לפספס בעיר ונציה
ביטוח נסיעות לחו"ל
היעדים החמים לחופשה מושלמת באירופה: ברצלונה, מילאנו, היער השחור, לונדון, סלובניה
כרטיס ההנחות של רומא: מטיילים ברומא וחוסכים
לונדון ללא הפסקה - 6 אטרקציות בלונדון שיטריפו אתכם
האטרקציות שמטריפות את אמסטרדם - חוויה בלתי נשכחת
חופשה משפחתית באירופה - המדריך המלא
אדינבורו - עיר על חופו של הים הצפוני
סקי באוסטריה - אתרי סקי באוסטריה