X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן שאטל הזמן שאטל סקי באירופה סקי באירופה ביטוח נסיעות ביטוח נסיעות
 

מלטה

מטיילים במלטה - באווירה ים תיכונית

מלטה (Malta) היא מדינה זעירה, שהתווספה בשנים האחרונות למפת התיירות של ישראלים רבים. מלטה מורכבת ממספר איים קטנים, שהפכו לנחשקים מאוד במהלך ההיסטוריה עקב המיקום האסטרטגי שלהם: האי המרכזי מבחינה תיירותית הוא מלטה, ולצדו מומלץ מאוד לבקר גם באיים גוזו וקומינו. מלטה מציעה למטיילים אווירה ים תיכונית, היסטוריה מרתקת (הנוכחת בין השאר בעיר הבירה הזעירה ולטה), אתרי טבע מרשימים, אוכל מצוין, תרבות אותנטית ובעיקר אווירה של חופש.

שירות למטייל במלטה: בתי מלון מומלצים | הזמנת אטרקציות | טיסות למלטה - השוואת מחיר
 

מעגן היכטות במלטה

סמלים ומנהגים במלטה

דגל מלטה כולל שני פסים אנכיים: הראשון (הימני) הוא באדום, והשני בלבן. בקצה השמאלי העליון של הדגל תמצאו את צלב ג'ורג', העיטור האזרחי בעל החשיבות הגבוהה ביותר בממלכה הבריטית המאוחדת ובחבר העמים הבריטי. העיטור ניתן לכלל אוכלוסיית מלטה עבור הגבורה והאבירות שלהם בתקופת מלחמת העולם השנייה.

המטבח המלטזי מגוון ומבוסס בעיקרו של טהרת המזון הים תיכוני, אך עם השפעה איטלקית הנובעת מהקרבה של מלטה לארץ המגף.

התרבות המלטזית

מלטה ידועה במגוון רחב מאוד של פסטיבלים הנערכים בה לאורך השנה, פועל יוצא של העובדה שכמעט כל תושבי המדינה הם נוצרים קתולים. בסך הכול נערכים בשנה כ-150 פסטיבלים עבור הקדושים השונים, כאשר התקופה העמוסה מתחילה ביוני ומסתיימת באוקטובר. סיכויים לא קטנים שאם תגיעו למלטה, תראו זיקוקים באחד הימים.

עד היום בולטת במלטה ההשפעה של השלטון הבריטי, כולל מסורת האבירים. אחד ההיבטים של כך הוא מופעים מוזיקליים בהשראת ימי הביניים, לפחות באחד מהם מומלץ לצפות. התושבים במלטה ידועים בהכנסת האורחים שלהם, ורבים מהם נוהגים להשאיר מפתח במנעול הדלת החיצוני כדי לאותת לחברים שהם מוזמנים לבקר.

ההיסטוריה של מלטה

עדויות מראות שההיסטוריה של מלטה עתיקה מאוד, כאשר כבר בשנת 5200 לפני הספירה היא הייתה מיושבת על ידי בני תקופת האבן שהגיעו מהאי האיטלקי הסמוך סיציליה. היישוב הפרה היסטורי בעיר התפתח עם הזמן.

בעת העתיקה נכבשה מלטה על ידי קרתגו, ובהמשך הייתה תחת שלטונה של האימפריה הרומית המערבית. בימי הביניים ובעת החדשה החליפו האיים לא מעט ידיים, כשבין הכובשים היו הצרפתים, הבריטים ועוד.

מלטה לקחה תפקיד מרכזי במלחמת העולם השנייה, וקיבלה ב-1964 את עצמאותה מהאימפריה הבריטית. כיום מלטה חברה באיחוד האירופאי

מפת מלטה

מלטה ממוקמת בחלקו המרכזי של הים התיכון, מרחק שייט קצר מאיטליה והאיים המקיפים אותה: תעלת מלטה מפרידה בין המדינה לסיציליה. רוב האיים של מלטה אינם מיושבים באופן קבוע, למעט האיים מלטה, גוזו וקומינו. האיים מאופייניים בגבעות נמוכות יחסית ובמפרצים מרובים שמאפשרים בחלקם רחצה ספונטנית. מבחינה אדמיניסטרטיבית מלטה מחולקת כיום ל- 68 מועצות מקומיות.

מזג האוויר במלטה

האקלים במלטה הוא ים תיכוני במהותו, ואלו הן חדשות מצוינות למטיילים שיכולים ליהנות ממזג אוויר נעים ברוב ימות השנה. החורפים במלטה הם מתונים באופן יחסי, בעוד שחודשי הקיץ חמים ולעיתים לוהטים. עונות המעבר מציעות לרוב תנאים נוחים לטיול במדינה, כאשר מומלץ במהלכם להביא לבוש למספר תרחישי מזג אוויר.
 

המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
המומלצים שלנו
דברים שכדאי לעשות בונציה - 12 דברים שאסור לפספס בעיר ונציה
לונדון ללא הפסקה - 6 אטרקציות בלונדון שיטריפו אתכם
ליסבון - הקסם של פורטוגל
ארבעה ימים בצ'כיה וגרמניה - פנינה תיירותית
כרטיס ההנחות של רומא: מטיילים ברומא וחוסכים
טיול עם ילדים בצפון איטליה - 9 פארקים ואטרקציות שמומלץ לעשות
האטרקציות שמטריפות את אמסטרדם - חוויה בלתי נשכחת
מדריכי מוזה - לתכנן את החופשה שלכם בקלות
סקי באוסטריה - אתרי סקי באוסטריה
חופשה משפחתית באירופה - המדריך המלא