X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן שאטל הזמן שאטל סקי באירופה סקי באירופה ביטוח נסיעות ביטוח נסיעות
 

ברלין

מטיילים בברלין - בירת התרבות העולמית

ברלין היא בירת גרמניה ואחת הערים העתיקות והגדולות ביותר בה. חופשה בברלין תאפשר לתייר הישראלי ליהנות מטיולים בעיר מקסימה, לבקר במוזיאונים והופעות ברמה בין-לאומית, להנות מאוכל טוב ולספוג תרבות אירופאית משובחת. העיר מציעה לתיירים אלפי אטרקציות תיירותיות והכנסת אורחים לבבית, חמימה ונעימה, ולפיכך אין ספק כי חופשה בברלין היא חוויה מהנה ובלתי נשכחת.

בתי מלון מומלצים בברלין | השכרת רכב בברלין - השווה מחיר | כרטיסים לאטרקציות בברלין

אחרי החורבן ונפילת החומות - ההיסטוריה של ברלין

לא ברור מתי יושבה ברלין לראשונה, אולם על פי היסטוריה של ערים אחרות באירופה בסדר גודל של ברלין, ניתן להניח כי בני אדם חיו בשטחה מזה אלפי שנים. עם השנים גדלה העיר והפכה למוקד מסחר ותרבות משגשג, אולם היא כמעט ונחרבה לפחות פעמיים. החורבן הגדול הראשון של העיר התרחש במהלך מלחמת שלושים השנים (המאה ה- 17), כאשר כמעט ממחצית אוכלוסיית העיר נהרגה בקרבות והלחימה. אף על פי כן, העיר השתקמה והפכה שוב למרכז חשוב בגרמניה. חורבנה השני של העיר התרחש במהלך מלחמת העולם השנייה, כאשר בעלות הברית הפציצו באינטנסיביות את ברלין כתגמול על הפצצות הנאצים את ערי בריטניה. בתום המלחמה חולקה העיר לשני חלקים אשר הופרדו בחומה – החלק המזרחי היה תחת שליטת ברית המועצות וחלקה המערבי היה נתון לשליטת ארצות הברית. בכך הפכה ברלין למרכז המלחמה הקרה, ולמעשה רק לאחר נפילת ברית המועצות בשנות התשעים יכלו תיירים מערביים לקיים חופשה בברלין בשני צידיה.

ברלין - לשתות בירה בגן עם היינה

טיסות לברלין מביאות את התייר הישראלי היישר אל לב ההוויה הגרמנית, הלא היא תרבות ברלין. במשך מאות שנים ברלין הייתה אחד ממרכזי התרבות הגדולים של אירופה, רבים מהאמנים והיוצרים הגרמניים הידועים ביותר עבדו, למדו וחיו בה. עד היום ניתן למצוא בכל פינה ברחבי ברלין הופעות מוסיקה קלאסית ואופרות. אדריכלות יפה ומפוארת היא אחד מהגורמים החשובים ביותר שהנחו את מתכנני ברלין לאורך המאות, ולכן לכל אורכה ניתן למצוא בניינים עתיקים ויחודיים. חופשה בברלין גם תפגיש את התייר הישראלי עם עוד סממני תרבות גרמניים מעניינים. כך למשל, בכל רחבי ברלין ניתן להתקל בגני הבירה הידועים בהם מוגשת בירה מקומית צוננת, מסעדות אשר מגישות ממיטב מעדני המטבח הגרמני הידוע במנות הנדיבות והדשנות שלו, וכמובן גם מקומיים אדיבים ומנומסים אשר ישמחו להראות לתיירים את ברלין ולהמליץ להם על פעילויות.

בין רחוב בן-גוריון לרייכסטאג – מוקדי עניין בברלין

ברלין היא עיר אשר במשך מאות שנים השקיעו תושביה בטיפוח פניה ויצירת אטרקציות תרבותיות למקומיים ותיירים כאחד. לפיכך, טיסות לברלין יאפשרו לתייר הישראלי להנות ממיטב אתרי התרבות בעולם. מומלץ לבקר במוזיאון הארכיאולוגיה של ברלין – אחד מהמוזיאונים העשירים בעולם אשר מציגים מאות עתיקות ופריטי אמנות יחודיים מכל רחבי העולם. ביקור בבניין הפרלמנט הגרמני (רייכסטאג) הוא חוויה מעניינת ומעשירה אשר מציגה בפני התייר את אחת ממערכות השלטון הדמוקרטיות ביותר בעולם. כמו כן, מומלץ ביותר לבקר במוזיאון היהדות של ברלין – מוזיאון מעניין ומעשיר אשר מגולל את סיפורה של תרבות יהדות גרמניה, החל מראשיתה, דרך ימי השפל של מלחמת העולם השניה והשואה וכלה בימינו, בהם פורחת מחדש הקהילה היהודית של ברלין (מעניין לציין בהקשר זה שאחד מרחובות העיר נקרא על שם דוד בן גוריון, ראש ממשלת ישראל הראשון). בנוסף לכל אלו, מומלץ במהלך חופשה בברלין להניח את המפה בצד וללכת לאיבוד ברחובות וסמטאות העיר. בדרכו של המטייל הרגלי יקרו מאות כנסיות, מוזיאונים, חנויות ואף קטעים ששומרו מחומת ההפרדה של ברלין.

המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
המומלצים שלנו
המזוודה שלי
כרטיס ההנחות של רומא: מטיילים ברומא וחוסכים
ביטוח נסיעות לחו"ל
כדורגל בברצלונה
דברים שכדאי לעשות בונציה - 12 דברים שאסור לפספס בעיר ונציה
מדריכי מוזה - לתכנן את החופשה שלכם בקלות
לטייל עם הילדים באירופה
טיול עם ילדים בצפון איטליה - 9 פארקים ואטרקציות שמומלץ לעשות
לונדון ללא הפסקה - 6 אטרקציות בלונדון שיטריפו אתכם
סקי באוסטריה - אתרי סקי באוסטריה