X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן שאטל הזמן שאטל סקי באירופה סקי באירופה ביטוח נסיעות ביטוח נסיעות
X סגירה
 

גל קור באירופה

לקפוא באירופה ואפילו ליהנות מזה

בשבוע האחרון הפכו כל תושבי אירופה לשותפי גורל. יותר מאשר המשבר הכלכלי, מהפכות פוליטיות או ההצבעה באירוויזיון - גם במאה ה-21 גנרל חורף הוא עדיין אחד הגורמים המשפיעים ביותר על החיים ביבשת, או יותר נכון, בקרחון שעד לא מזמן היה יבשת אירופה.

יש הרבה ישראלים המבלים את החורף הזה באירופה: חלקם באמצע לימודי תואר שני בחו"ל, אחרים עשו רילוקיישן מטעם העבודה, יצאו לשליחות, או סתם אנשים שבחרו לטעום קצת מחוויית המגורים בארץ אחרת. כולם כנראה מצאו את עצמכם חסרי אונים אל מול כמויות השלג והטמפרטורות שצנחו. אלא שבכל רע יש טוב, וכדי לנסות ולראות גם את חצי הכוס המלאה (שכנראה קפאה כבר מזמן), הנה כמה הצעות איך להעביר את הזמן עד שמד הטמפרטורות יעלה שוב אל מעל לאפס:

בנו איש שלג במרפסת או על החלון

עם כמויות השלג שירדו בימים האחרונים, וטמפרטורות הקפיאה הבלתי נתפסות, גם על אדן החלון שלכם בוודאי כבר הצטברה שכבת שלג מכובדת, ואם יש לכם מרפסת של ממש, בוודאי כבר נאלצתם לפנות ממנה את השלג פעם או פעמיים בשבוע האחרון. במקום להסתכל על המשימה הזו כמייגעת, הפכו אותה ליצירתית ושתפו גם את הילדים, אם יש לכם - ערמו את השלג לפינה אחת וצרו ממנו איש שלג (או כמה אנשי שלג, תלוי כמה שלג הספיק להצטבר). כל הכיף שבמשחק עם איש שלג, מבלי לעזוב את פתח הבית.

גלו את מגוון מאכלי החורף המקומיים

יין חם ומתובל, ערמונים קלויים, מרקים עשירים וסמיכים, נזידים ותבשילים בבישול איטי על אש גלויה לאורך כל הלילה – כל מדינה, ואפילו כל חבל ארץ באירופה מתגאים ומתהדרים במאכלי חורף. כל קערת מרק כזו תעביר בכם תחושת חמימות שתתפשט במהירות לכל הגוף, ותפשיר לכם אפילו את קצות האצבעות.

הצטלמו בשלג באתרים שבהם אין שלג

אם בכל זאת נאלצתם לצאת מהבית - לעבודה, ללימודים או מכל סיבה אחרת, קחו איתכם מצלמה. עמדו לרגע באותן נקודות שבהן כבר הצטלמתם בעבר על רקע שמיים כחולים, דשא ירוק ובגדי קיץ, ושחזרו את התמונה - הפעם על רקע השלג הלבן ועם כל ציוד החורף שלכם, כולל מחממי האוזניים. את שתי התמונות שימו זו לצד זו, באלבום הווירטואלי שלכם או בזה האמיתי, כך שתמיד תוכלו להיזכר כמה קר היה בחורף, או כמה חם היה בקיץ.

השתמשו בכל אמצעי החימום העומדים לרשותכם

מזג האוויר הקפוא כמו נכתב במיוחד לסצנות משפחתיות מול אח מבוערת, התכרבלות משותפת עם שמיכת צמר על הספה בסלון, ושימוש בכל אמצעי החימום העומדים לרשותכם. זכרו שבארץ גם המעטים שיש להם אח במרכז הסלון כמעט ולא משתמשים בה, ואולי תוכלו למצוא גם קצת רומנטיקה בתוך כל הקור הזה.

צרו קשר עם החברים בארץ

אם נתקעתם בבית בגלל השלג, זה הזמן להתחבר לסקייפ, לצ'ט או לאמצעי התקשורת המועדף עליכם עם הקרובים והחברים בארץ. חובבי הקיץ שביניכם יוכלו לצפות בחברים בישראל שבדיוק קפצו לחופשת הכל כלול אילת, המנופפים לכם לשלום מחוף הים עם חולצה קצרה. חובבי החורף שביניכם, לעומת זאת, יוכלו להפליג בשבחי מזג האוויר ולעורר את קנאתם של כל חובבי החורף שנותרו בחורף הישראלי נטול הגשמים והשלגים.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
מזמינים וחוסכים