X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן שאטל הזמן שאטל סקי באירופה סקי באירופה ביטוח נסיעות ביטוח נסיעות
X סגירה
 

רילוקיישן לאנגליה

עוברים לממלכה המאוחדת

ההחלטה על מעבר למדינה חדשה הוא אף פעם לא קל, גם אם הסיבות לכך הן טובות ומצוינות – קיבלתם הודעה שעמדתם בתנאי קבלה לאוניברסיטה נחשבת, התבשרתם על קידום לאחד הסניפים העולמיים של מקום העבודה שלכם, או סתם אם החלטתם לשנות אווירה. מעבר לאנגליה נחשב לפעמים לקל יותר בעיני הישראלים, שמקווים כי לפחות מחסום השפה לא יהווה עבורם בעיה, אלא שדווקא במעבר לאנגליה (Relocation to England) יש כמה שיקולים חשובים שצריך להביא מראש:

רילוקיישן לאנגליה

הכנות מראש

הקונסוליה הבריטית בארץ מקיימת באופן קבוע תדרוכים לסטודנטים ולמועמדים לרילוקיישן לתחומי הממלכה המאוחדת. גם אם לא כל מה שנכלל בתדריכים האלה רלוונטי אליכם, כדאי מאוד להגיע לאחד התדרוכים האלה, כדי לקבל מושג קצת יותר טוב על מה מחכה לכם.

מעבר לכך אין הרבה דברים שתוכלו לעשות מראש. אל תחשבו אפילו על לקנות מעילים או ציוד חורף אחר בארץ - כשתגיעו לאנגליה תגלו שבזבזתם המון כסף מיותר על ציוד שלא באמת מתאים למזג האוויר החדש שנקלעתם אליו. בנוסף, אל תשכחו שסניפי איקאה (ורשתות זולות רבות אחרות) יש גם באנגליה, ואין באמת טעם להעביר את מרבית הריהוט שלכם מהארץ, אלא אם כן אתם קשורים אליו במיוחד.

בירוקרטיה

את מרבית הסידורים הבירוקרטיים לא תוכלו לעשות מראש בארץ. באנגליה אין קופות חולים אלא רק מרפאות, כך שתצטרכו להירשם למרפאה ספציפית באזור שבו תתגוררו, ומומלץ לעשות קצת מחקר על המרפאות השונות בסביבתכם לפני שתבחרו אחת. גם חשבון בנק לא תוכלו לפתוח "בשלט רחוק" מהארץ, ולפעמים תיאלצו להמשיך ולהסתמך על החשבון שלכם כאן למשך כמה חודשים עד שתסדירו את פתיחת החשבון האנגלי.

מנטליות

המנטליות הבריטית שונה מאוד מהמנטליות הישראלית. ישראלים שעוברים לאנגליה מתקשים לפעמים לקבל את העובדה המאוד פשוטה לכאורה הזאת. באנגליה לא יעלה על הדעת לנסות להשתמש בקשרים כדי להתקבל למקום עבודה או סתם לקצר תור לשירות כלשהו. שכירת דירה נעשית כמעט תמיד דרך סוכנות תיווך וקבלה לעבודה נעשית כמעט תמיד דרך סוכנות השמה. הדואר והחבילות שיישלחו מהארץ אף פעם לא ילכו לאיבוד, וכל מכתב תלונה שלכם ייבדק ברצינות.

מגורים

אם אתם יודעים מראש היכן תצטרכו להתגורר, משיקולי לימודים, עבודה, או קרובי משפחה, נחסכה לכם צרה אחת. אם לא, תצטרכו קודם להחליט אם עצמכם היכן תרצו לגור. מגורים בלונדון תמיד נשמעים מפתים, עד שמגלים מה שכר הדירה בעיר (גם בפרברים היותר רחוקים שלה), וכמה זמן לוקח להגיע בתחבורה ציבורית למרכז העיר בשעות העומס.

אל תשכחו שללונדון קשה מאוד, אם בכלל, להיכנס ברכב פרטי בבוקר, וגם אם התרגלתם בארץ לרכב על חשבון מקום העבודה, הקידום שלכם למשרה בלונדון יאלץ אתכם במרבית המקרים להשתמש ברכבת או ברכבת תחתית, שבשעות העומס מזכירות יותר את התחבורה הציבורית של ניו דלהי מאשר של עיר אירופאית. בעיקר מסיבה זו כדאי להביא בחשבון גם ערים אחרות, מפורסמות פחות, אבל שאינן נופלות כלל מלונדון מבחינת תנאי המגורים, ההיצע התרבותי, אפשרויות התעסוקה ועוד. כמה ערים שכדאי להביא בחשבון הן מנצ'סטר (Manchester), לידס (Leeds), יורק (York), שפילד (Sheffield), ברייטון (Brighton) או ליברפול (Liverpool) – כולן ערים גדולות ומפותחות, ובמקרה הכי גרוע – כולן במרחק שעתיים-שלוש מלונדון ברכבת.

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מזמינים וחוסכים