X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן שאטל הזמן שאטל סקי באירופה סקי באירופה ביטוח נסיעות ביטוח נסיעות
X סגירה
 

שייט תעלות באמסטרדם

שייט תעלות באמסטרדם חוויה שאסור לפספס

טחנות רוח, שדות צבעונים, נופים מישוריים פתוחים ואופניים כל אלו מאפיינים את הולנד. אמסטרדם המקסימה הינה הבירה הלא רשמית של הולנד, ומהווה מרכז כלכלי ותרבותי, ויעד נפלא לתיירים בני כל הגילאים: צעירים, מבוגרים ומשפחות. בין שלל האטרקציות המצפות לכם באמסטרדם, תוכלו ליהנות משייט בתעלות העיר, הפרושות לאורכה ולרוחבה כמעין רשת עורקים מלאת חיים.

ואם שייט אינו מספיק לכם, וחשבתם שכבר ראיתם הכל בבתי מלון בארץ או בחו"ל, הרי שמחכה לכם הפתעה בדמות בתי מלון צפים על פני המים.

הזמן עכשיו שייט תעלות לילי באמסטרדם >>

הזמן עכשיו שייט חווייתי באמסטרדם >>

שייט תעלות באמסטרדם

רקע על תעלות אמסטרדם

אמסטרדם היא עיר תוססת ומסבירת פנים לתיירים, המתאימה לביקור בכל אחת מעונות השנה ומרכז העיר מלא בניינים עתיקים, בתי קפה, חנויות ומוזיאונים מרתקים. אמסטרדם מרושתת בלמעלה מ-150 תעלות, החוצות את העיר ונמשכות לאורך כמאה קילומטרים לאורכה ולרוחבה. מרבית התעלות המרכזיות של העיר נחפרו או נוצרו באופן מלאכותי בעבודת כפיים במאות ה-16 וה ה-17, על ידי חפירות, סכרים וסוללות עפר, על מנת לנקז את מי האגמים והביצות שהציפו את האזור שבו שוכנת היום העיר.

לאורכן של התעלות נבנו בתי מגורים ומחסני סחורות, והתעלות שמשו כנתיבי שייט, תנועה והובלת סחורות . מעל התעלות נבנו מאות גשרים למעבר הולכי רגל ולמעבר כלי רכב, חלקם גשרים מתרוממים, לשם מעבר סירות גבוהות תורן, וחלקם גשרים קבע בנויים. ארבע התעלות העיקריות בעיר קרויות Singelgracht, Prinsengracht, Keizersgracht  ו-Herengracht.

התעלות כיום

חלק מן התעלות העתיקות בפרברי העיר נסתמו עם השנים ונתיביהן הפכו לכבישים סלולים. תעלות אחרות שהוזנחו והפכו למפגע תברואתי נסתמו וטופחו כגנים ופארקים עירוניים, וחלק מן התעלות המקוריות והיפות עברו תהליכים של ניקוי, שיפוץ ושימור, וחזרו לשמש כנתיבי תנועה. כיום מהוות התעלות יעד נבחר לשיט תיירים, לצד השימושים הקבועים שעושים בהן המקומיים. בשעות הערב והלילה הופכות התעלות ליעד קסום של השתקפויות הפנסים והאורות המאירים את הגשרים והגדות במים הכהים.

התעלות שלובות זו בזו במבנה טבעתי, ומקיפות את העיר העתיקה של אמסטרדם במעין חצי עיגול, התחום על ידי תעלת סינגל (סינגלחראכט או Singelgracht). המים בתעלות אינם נקיים, ולא ניתן לקפוץ ולהשתכשך בהם, אך ניתן לשוט לאורכן וליהנות מיופיין במספר דרכים.

שייט בתעלות

בעת שייט תעלות באמסטרדם (Amsterdam Canal Cruises) תוכלו ליהנות ממראה בתי הסירה שעל גדות התעלות – חלקם בתי סירה מפוארים ומטופחים, ואחרים הינם דוברות או סירות קטנות שהפכו לבתי קבע ומאובזרים במרפסת ואדניות פורחות. השייט אפשרי כמעט בכל ימות השנה, אם כי בחורף חלק מן התעלות קופאות, ויש להימנע מהליכה במקומות בהם שכבת הקרח דקיקה ועלולה להישבר. אפשרויות השיוט הן רבות, ובהן:

- שייט מאורגן בשעות היום, המותאם לתיירים ומלווה בהסברים על האתרים החשובים בדרך, בסירה בעלת גג שקוף. בשעות היום ניתן לשוט גם בסירת אוטובוס (Canal Bus), השטה במסלול קבוע, ומאפשרת עצירה וירידה במספר תחנות אטרקטיביות לאורך המסלול. 

- שייט לילי רומנטי, שבו ניתן ליהנות מן המראה הקסום והמרשים של הגשרים המוארים בשלל אורות הפנסים. קיימות אפשרויות שונות לשייט זה, ובהן שייט הכולל ארוחת ערב על הסירה, שייט מקוצר בן שעה או שייט ארוך יותר.

את נקודות היציאה לשייט תוכלו לזהות על פי שלטים ועליהם הכיתוב Rondvaartboten.

- שייט מעבורת לכיוון צפון אמסטרדם או שייט במעבורת ההיסטורית.

- שייט בסירת פדלים. מתאים לבעלי מרץ וכוח דיווש. בסירות הפדלים ישנם ארבעה מקומות ישיבה וסוכך נגד גשם, למקרה של טפטוף.

שייט תעלות הינו דרך ייחודית ונעימה לתור את אמסטרדם ולהתבונן בצפונותיה. מגוון אפשרויות השיוט והמראות הוא גדול, כמספר התעלות – חלקן מרכזיות וסואנות, ואחרות שקטות, ייחודיות ופסטורליות. שייט מהנה!

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מידע
רחוב: Stadhouderskade 78, 1072 AE Amsterdam, Netherlands
טלפון: +31-20-626-5636

היה הראשון להשאיר ביקורת
מזמינים וחוסכים