X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן שאטל הזמן שאטל סקי באירופה סקי באירופה ביטוח נסיעות ביטוח נסיעות
X סגירה
 

תחבורה בלונדון

תחבורה באנגליה - המדריך המלא

אנגליה, שהביאה אילנו את ההומור הכל כך שנון, את הביטלס, את ג'יימס בונד, את האוטובוס הדו-קומתי ואת הכדורגל – מושכת אליה תיירים רבים, לכל אורך השנה. ההיסטוריה הארוכה שלה, הגינונים הבריטיים, המבטא הנפלא, ה-Five o'clock tea, האנשים האדיבים, המסורת והתרבות - הם רק חלק מסוד הקסם של הממלכה הבריטית.

אנגליה מציעה לתייר חופשה ייחודית: החל מאגמים ושכיות חמדה ירוקות ועד אתרים היסטוריים וערי חוף.

אם היעד הבא שלכם הוא אנגליה בכלל או לונדון בפרט, קריאת מדריך תחבורה באנגליה זה, יסייע לכם לנוע ברחבי אזורים אלו בממלכה הבריטית - בקלות וביעילות.

תחבורה בלונדון - אוטובוס קומותיים

תחבורה באנגליה באמצעות רכבת

אנגליה נחשבת לחלוצה בתחום הרכבות. לאנגליה תשתית רכבות מן הותיקות והטובות בעולם ובעזרתן ניתן לנוע ברחבי אנגליה. כך שאם אתם מתלבטים באשר לאפשרויות תחבורה באנגליה – רשת המסילות הבריטית תוכל להביא אתכם לכל יעד במהירות ובנוחות רבה.

לרשות התיירים המטיילים בממלכה הבריטית עומדות מספר אפשרויות: רכבת חשמלית קלה ה-TRAM המוכרת גם מבירות אחרות באירופה כגון אמסטרדם. רכבת זו  ידועה בהיותה ידידותית לסביבה ותסייע לכם לנוע ממקום למקום בבירה  לונדון.

בנוסף לרכבת זו, אנגליה מציעה גם רכבת תחתית המכונהTUB  או Underground, שלמעשה מהווה את הרכבת התחתית הראשונה בעולם. הרכבת התחתית מגיעה עד לפרברי לונדון אך ראו הוזהרתם: היא עשויה להיות עמוסה למדיי.

גם ה-DLR (Docklands Light Railway), היא רכבת קלה וידידותית לסביבה הנעה ברחבי אנגליה שייחודה הוא החיבור שלה למערכת רכבות ה-TUB.

תחבורה באנגליה - רכבות מאנגליה לבירות אירופה

אם אתם שוהים באנגליה וברצונכם להגיע לפריס דרך תעלת למאנש, תוכלו לעשות כן באמצעות רכבת ה-  EUROSTAR. רכבת זו יוצאת מלונדון מתחנת ווטרלו ולמעשה חוצה את תעלת למאנש במעין מנהרה. בתום שלוש שעות נסיעה ולאחר 50 קילומטרים תוכלו להגיע אל פריס.

תחבורה בלונדון באמצעות אוטובוסים

כשחושבים על לונדון, התמונה הרווחת המצטיירת בעיני רוחם של רבים היא של  אוטובוס קומתיים אדום ה"רוטמאסטר", זהו גם סימן הזיהוי של אנגליה. מי שרוצה לחוות את לונדון חייב לעלות ולו פעם אחת על האוטובוס המפורסם הזה.

כיום אוטובוסים אלו משמשים בעיקר לצורכי תיירות והם למעשה מהווים אמצעי תחבורה בלונדון שמאפשר להגיע למוקדי תיירות פופולאריים כגון כיכר פיקדילי, מגדל לונדון, אלברט הול ועוד.

תחבורה בלונדון - מוניות

בעיני רבים, אנגליה וג'יימס בונד אחד הם. אם אתם רוצים לחוש איך זה להיות בנעליו של 007, אז נסיעה ברחבי לונדון במונית שחורה, זה בגדר Must. מוניות שחורות כמו בסרטי ג'יימס בונד יכולות לשמש אמצעי תחבורה בלונדון, אולם מפאת המחיר הגבוהה של נסיעה במוניות אלו והטיפ שנהוג לתת לנהג המונית – רצוי להתייחס אליהן כחוויה חד פעמית בלבד.

מוניות נוספות שמהוות אמצעי תחבורה בלונדון הן ה- Mini Cub. רשת פרטית של מוניות, שאפשר להשתמש בה היות והיא זולה מנסיעה במוניות שחורות. מה שחשבו לזכור זה שמוניות אלו מגיעות על פי הזמנה טלפונית בלבד.

אין זה מומלץ לשכור רכב בעיר ורצוי להעדיף אמצעי תחבורה בלונדון אלטרנטיביים לרכב שכור. הסיבות לכך הן שהמחירים גבוהים למדי, קיימת בעיית חניה המזכירה מאוד את בעיית החניה בתל אביב, כך שגם אם שיחק לכם המזל ומצאתם מקום חניה – תצטרכו לשלם עליה לא מעט מצלצלין.

לכל זה מצטרפת העובדה שכאשר נוהגים באנגליה, נוהגים בצד ההפוך הן של הרכב והן של הכביש...כך שאם כן החלטתם לשכור רכב הנה טיפ קטן שיסייע לכם להתגבר על ה"מהפך" - השתדלו לכוון עצמכם לאמצע הכביש...

אם כן, נראה כי האמצעים הטובים והמשתלמים ביותר לנוע  באמצעותם ברחבי לונדון הם: אוטובוסים, מוניות ורכבות. כך גם תוזילו באופן משמעותית את הוצאות התחבורה וגם תסייעו לסביבה.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
מזמינים וחוסכים