X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן שאטל הזמן שאטל סקי באירופה סקי באירופה ביטוח נסיעות ביטוח נסיעות
X סגירה
 

חמישה אתרי טבע קסומים שהופכים בחורף למתחמי החלקה על הקרח

החלקה על הקרח באתרי טבע באירופה - Natural Ice Skating Rinks in Europe

יש לא מעט מקומות באירופה שמציגים את הטבע במלוא תפארתו. רבים מהמקומות האלו משנים את ה"תפאורה" שלהם לאורך השנה, כשאחת הדוגמאות המובהקות היא חודשי החורף שעשויים להציע מראות ייחודיים ועוצרי נשימה. כך תמצאו באירופה כמה אתרי טבע שהופכים עם ירידת הטמפרטורות ללא אחרים מאשר מתחמי החלקה על הקרח, המאפשרים להתנסות בחוויה שאין רבות גדולות ממנה: במיוחד אם לוקחים בחשבון את המיקום האידיאלי של אחוז משמעותי מהאתרים האלו, כחלק מנופים מרהיבים או בסמוך לעיירות ציוריות (בהן ניתן להשלים עם החוויה עם לינה בצימרים ובמלונות בוטיק). אם מוסיפים למשוואה גם את הפן האותנטי של האתרים האלו, שבא לידי ביטוי מובהק למשל בפאבים המקומיים המאפשרים לבלות כפי שהמקומיים עושים, מבינים היטב מדוע מדובר באחת הבחירות הטובות ביותר שאפשר לבצע בטיול חורפי.

לפניכם סקירה של חמישה אתרי טבע קסומים באירופה, המשנים את ייעודם בחודשי החורף והופכים למתחמי החלקה על הקרח בטבע.

הזמן צימר באירופה | טיסות לאירופה - השווה מחיר | השכרת רכב לאירופה - במחיר אטרקטיבי  

זוג אוהבים מחליקים על אגם קפוא

אגם ג'וקס בהרי היורה, שוויץ (Ice-Skating on the Lac de Joux in the Jura (Mountains

אי אפשר להתחיל סקירה של אטרקציות חורפיות מבלי שמתייחסים לשוויץ (switzerland). אגם ג'וקס (Lac de Joux) שבהרי היורה (Jura Mountains) הוא אחת הזירות האירופאיות המומלצות ביותר להחלקה על הקרח, מה גם שמדובר במקום נגיש באמצעות רכב שכור ומגוון אמצעי תחבורה ציבורית. בחודשי החורף הופך המקום לזירה עצומה של החלקה על הקרח – למעשה זירת ההחלקה הגדולה ביותר באירופה -  אותה ניתן לבצע מטבע הדברים ללא כל תשלום. מי שמגיע ללא מחליקים (ואנחנו משערים שרבים מהתיירים עונים על ההגדרה הזו) יוכל לשכור אותם במקום במחיר סביר. חשוב לציין שגם בלי ההחלקה מדובר ביופי של חוויה, כאשר ניתן ללכת על הקרח בצורה נוחה יחסית באמצעות נעליים רגילות.

ההחלקה אפשרית בהתאם למזג האוויר, אבל אתם יכולים לסמוך על המיקום של המתחם ועל מזג האוויר השווייצרי שיעשו את העבודה: בדרך כלל האגם קופא, כך שניתן להחליק עליו, בסוף דצמבר או לכל המאוחר בתחילת חודש ינואר. בחודש פברואר האגם כולו הופך לקפוא, ומזג האוויר יכול לתרום לכך שהוא יישאר כזה לתקופה של כחודשיים.

מתחם ההחלקה על הקרח באגם ג'וקס (Ice-Skating on the Lac de Joux in the Jura) מושך אליו תיירים ומקומיים כאחד, והופך לעמוס יותר בסופי השבוע. במועדים אלו תוכלו למצוא גם דוכנים המוכרים אוכל ושתייה חמה, שידאגו לחימום הבטן שלכם לפני או אחרי ההחלקה על הקרח. בסביבת האגם יש מגוון מסעדות ובתי קפה, העשויים להשלים את החוויה של המבקרים כאן.

הזמן צימר באגם ג'וקס | הזמן רכב שכור בשוויץ | כרטיסים לאטרקציות בשוויץ

מחליקים על הקרח באגם קפוא באירופה

אגם ונרן, שבדיה (Lake Vanern in Sweden)

אגם ונרן (Vänern) נחשב לגדול באגמי מערב אירופה ולשלישי בגודלו באירופה כולה. אם מוסיפים לכך את מזג האוויר הקפוא המאפיין את המדינה הסקנדינבית שבדיה (Sweden), אפשר להבין מדוע יש כאן פוטנציאל עצום למשטח החלקה על הקרח. האגם, הנמצא בלב שבדיה, כולל בשטחו בימים שבשגרה לא פחות מכ-22,000 איים. הוא מוקף בשלושה חבלי ארץ ומתחבר לאגם וטרן (Vättern) ולים הצפוני באמצעות תעלות ונהרות. ההיסטוריה מספרת שהאגם נוצר עם תום עידן הקרח האחרון, לאחר שהקרח נמס. עם זאת, בחודשי החורף אחוזים נכבדים מהאגם חוזרים להיות קפואים. תוך כדי הם מספקים יופי של אטרקציה עבור המבקרים באזור.

משטח ההחלקה על הקרח של אגם ונרן (Ice-Skating on Lake Vanern in Sweden) מתחיל לקפוא לקראת סיום השנה האזרחית, גם אם יש שיטענו כי קצב הקפיאה שלו נמוך בהשוואה לאגמים מקבילים אחרים: הסיבה העיקרית לכך היא שאגם ונרן הוא לא רק גדול, אלא גם עמוק במיוחד. בנוסף לכך יש את האיים, המביאים לכך שהמשטח אינו אחיד. עם זאת, קשה להתעלם מהיתרונות שהאגם מציע למבקרים בו, הכוללים מרחב שנראה אינסופי וגם שקיעות יוצאות מגדר הרגיל. אם התמזל מזלכם להגיע לשבדיה בתקופה בה האגם קפוא, תוכלו לכן לשכור מחליקים ולצאת להרפתקה מהנה בלוקיישן נפלא.

בתי מלון באגם ונרן שבדיה | השכרת רכב באירופה - השווה מחיר | הזמן כרטיסים לאטרקציות בשבדיה

החלקה על הקרח על אגם קפוא

פארק סוקולניקי, מוסקבה Sokolniki Park in Moscow, Russia

מוסקבה (Moscow) ידועה בחורפים קרים במיוחד, ומכאן שלא מפתיעה העובדה שבעיר ובסביבתה נפתחות בחודשי החורף כמה זירות החלקה על הקרח. אחת המיוחדות שבהן נמצאת בפארק סוקולניקי (Sokolniki Park). הפארק הוא אחת הריאות הירוקות המומלצות של אזור מוסקבה ואתר המתאים לביקור של מי שמחפש הפוגה קצרה מהעיר העמוסה. הפארק, המתפרס על פני כשישה קילומטרים רבועים, מספק אטרקציות שונות לכל אורך השנה. יש בו מסלולי לטיול רגלי רגוע, מתקני שעשועים לכל בני המשפחה (כולל שתי רכבות הרים) ובחודשי החורף גם משטח גדול של החלקה על הקרח. המשטח, המתפרס על פני כ-5,400 מטרים רבועים ממוקם בכיכר הפסטיבל שבפארק. יש המגדירים אותו כזירת ההחלקה על הקרח המודרנית והצבעונית ביותר מבין מבחר הזירות הקיימות במוסקבה.

מתחם ההחלקה על הקרח בפארק סוקולניקי (Ice-Skating on Sokolniki Park in Moscow) פתוח סביב השעון בחודשי החורף, החל מהשעה 10:00 ועד לחצות (עם הפסקות בנות שעה לאורך היום), כאשר לכל מועד ביום יש את הקסם שלו. במקום פועלת עמדה להשכרת המחליקים, כך שאין צורך לדאוג להצטייד בהם מבעוד מועד. לצד ההחלקה על הקרח תוכלו ליהנות מהתפאורה היפה של הפארק ומהאטרקציות הפזורות בסביבתו. מי שרוצה להכניס דבר מה לקיבתו, בין ההחלקה או ההליכה הרגלית בפארק, ישמח לדעת שמתקיים כאן יריד הכולל גם אוכל מסוגים שונים.

הזמן עכשיו מלון במוסקבה | הזמן אטרקציות במסוקבה | הזמן טיסה למוסקבה - השווה מחיר 

ילדים מחליקים על הקרח

אגם בוגסטדוונט, אוסלו, נורבגיה Lake Bogstadvannet in Oslo, Norway

אגם בוגסטדוונט (Lake Bogstadvannet) ממוקם בגבול בין אוסלו לבין בארום, נחשב לאתר תיירותי מבוקש וגם מגלם בסביבתו היסטוריה מרתקת שכדאי להיחשף אליה במהלך הביקור באזור. בחודשי הקיץ, מדובר באחד מאזורי הנופש המומלצים במדינה, עם חופים שלווים הפזורם מכל עבר ומספר מקומות לינה איכותיים במיוחד: ניתן לנוח כאן, לצאת לצלילות או אפילו למסעות דייג.

בחודשי החורף התפאורה כאן משתנה פלאים. חלקים ניכרים באגם קופאים, מה שיוצר משטח טבעי של החלקה על הקרח. זוהי לא הנקודה היחידה בה תוכלו להתנסות בהחלקה על הקרח במדינה כמו נורבגיה (Norway), אבל אין ספק שהיא אחת הפופולאריות. סיבה מרכזית המיקום הנגיש, במרחק נגיעה מעיר הבירה הפופולארית. המקום מושך אליו תיירים ומקומיים גם יחד, ומטבע הדברים הוא עמוס יותר בסופי שבוע ובחגים המקומיים.

אל מתחם ההחלקה על הקרח של אגם בוגסטדוונט באוסלו (Lake Bogstadvannet in Oslo, Norway) אפשר להגיע עד חודש מרץ - בדרך כלל האגם מתחיל לקפוא בסביבות החודשים נובמבר ודצמבר, כאשר אנחנו ממליצים לברר מראש מה צפוי במועד הביקוש שלכם בעיר ובסביבתה. אתם ממש לא צריכים להיערך לקראת ההחלקה מראש מראש: בנקודות שונות לאורך אגם בוגסטדוונט תוכלו למצוא עמדות להשכרה של מחליקים, בתשלום סביר, כאשר מי שכן מגיע עם הציוד הנדרש יוכל להחליק ללא תשלום ולכל אורך היום או הערב.

הזמן מלון בנורבגיה | הזמן אטרקציות בנורבגיה | טיסות לנורבגיה - השווה מחיר

החלקה על הקרב בלב טבע פראי

אגם וייסנסי, אוסטריה Lake Weissensee in Austria

אגם וייסנסי (Lake Weissensee) ממוקם במדינת קרינתיה (Kärnten) שבאוסטריה (Austria), כחלק מההרים האלפיים האוסטריים. האגם נחשב לאחד המרהיבים שיש לאוסטריה להציע – וזה ממש לא דבר מובן מאליו בהתחשב ביופי של המדינה הזו - אגם וייסנסי מציע בימי הקיץ שילוב משכר בין גווני הכחול (האגם) לירוק (ההרים המקיפים אותו). בחודשי החורף התפאורה בסביבת אגם וייסנסי משתנה אבל הופכת לאטרקטיבית לא פחות, כאשר הלבן מתווסף לתוך המשוואה והמים קופאים ואגם וייסנסי הופך למתחם החלקה של הקרח (Ice-Skating on Lake Weissensee in Austria). ואגב, על האטרקטיביות של התפאורה החורפית כאן תעיד העובדה שהוא כיכב ב-1987 ב"007 באזור המסוכן", אחד מסרטי ג'יימס בונד. דבר ידוע הוא שלסרטי המרגל המפורסם ביותר בעולם בוחרים רק את היפים שבלוקיישנים.

האגם, ששטחו עומד על כ-6.5 קילומטרים רבועים, ידוע בהיותו האגם הקפוא המתמשך הגדול ביותר באירופה. מספרים שבכל שנה, בתאריך ה-25 לדצמבר בדיוק, שכבה דקה של קרח מתחילה להיווצר בחלקו המערבי של האגם. בהמשך, עד לסביבות חודש מרץ לערך, האגם צפוי להיות קפוא ולמשוך אלו לא רק מחליקים אלא גם מבצעי טרקים חורפיים או אפילו רוכבי סוסים.

המגיעים לאגם הקפוא נהנים ממשטח החלקה על הקרח עצום בגודלו, המצריך תשלום די סמלי ממבקרים שגילם 14 ומעלה (אלא אם מדובר בתיירים השוהים בחלק ממקומות הלינה שבאזור). תוכלו למצוא כאן עמדות להשכרת מחליקים, כך שאין צורך להצטייד בהם מראש. קיימת אופציה לקבלת הדרכה ממאמני החלקה על הקרח, אם כי להבנתינו האימון מיועד בעיקר למחליקים אתלטיים על הקרח ולא לאלו העושים את צעדיהם הראשונים על הקרח. פלוס אחר הוא מתקני השעשועים והמסעדות הפזורות לאורך האגם, בהם ניתן להעביר עוד כמה שעות של פאן – תוך שילוב אוכל משובח.

בתי מלון מומלצים באוסטריה | השכרת רכב באירופה - השוואת מחירים | כרטיסים לאטרקציות באוסטריה

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מזמינים וחוסכים