X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן שאטל הזמן שאטל סקי באירופה סקי באירופה ביטוח נסיעות ביטוח נסיעות
 

טורקיה

מטיילים בתורכיה : אוכל שווקים וחמאם טורקי

מזה שנים רבות ישראלים רבים מזמינים מדי שנה טיסות לטורקיה (Turkey). האמת היא שמרבית הישראלים מסתפקים בנופש לסוף שבוע באחד מבתי המלון או הקלאבים, הידועים ביחס המלכותי שהם מעניקים לכל אורח, ובמחיר שווה לכל נפש. רק לאחרונה החלו ישראלים רבים לגלות את העובדה כי תורכיה היא בעצם הרבה יותר מנופש של סוף שבוע. מה צופנת בחובה טורקיה ומהן האפשרויות לחופשה שהיא מציעה? בשורות הבאות נגלה.

בתי מלון מומלצים בטורקיה >>

השכרת רכב באירופה - השוואת מחירים >>

הזמן מראש כרטיסים לאטרקציות בטורקיה >>

חופשה בטורקיה – פריצות דרך תרבויות ואימפריות חובקות עולם

ההיסטוריה של תורכיה הינה למעשה ההיסטוריה של ערש התרבות האנושית כפי שאנו מכירים אותה – היו אלו אבות-אבות-אבותיהם של התורכים אשר לראשונה פסקו לנדוד, לצוד וללקט מזון ובמקום זאת החלו להתיישב בישובי קבע ולגדל מזון ובעל חיים (המהפכה הניאוליטית, 12,000 לפנה"ס). אלפי שנים לאחר מכן הפכה טורקיה לביתם של החיתים (אשר נזכרים אף במקרא) – מעצמת העל של תקופת הברונזה התיכונה אשר שלטה על כל המזרח התיכון (תורכיה במערב, בבל במזרח, לבנון בדרום). אלפי שנים לאחר מכן אימפריה נוספת צמחה מתוך טורקיה, האימפריה העותומאנית, ואף זו שלטה על שטחים נרחבים במזרח התיכון. אבי תורכיה המודרנית הוא מוסטאפה "אטאטורק" כמאל, והוא זה אשר הביא את הקדמה והפתיחות למדינה. חופשה בתורכיה תפגיש את התיירים עם ארץ אשר מודעת לעברה וגאה בו ובמסורותיה, אך בה בעת תורכיה גם צופה קדימה, לעבר העתיד, ומתפתחת משנה לשנה.

חופשה בתורכיה – אל תשכחו את השפם...

טיסות לתורכיה יפגישו את התייר עם תורכיה המודרנית, תוצרתו של אטאטורק אשר נזכר לעיל. אטאטורק פתח את תורכיה לתרבות המערב, החליף את האותיות הערביות באותיות לועזיות, עבר בכפרים עם לוח וגיר ולימד את הכפריים הפשוטים קרוא וכתוב בעצמו. כמו כן ייסד אטאטורק את מוסדות המדינה העומדים על תילם כיום. אולם במקביל לכל אלו, מאז ומעולם היה חשוב הן לממשלות טורקיה והן לתושביה לשמור על צביונם התרבותי הייחודי. לפיכך חופשה בתורכיה תאפשר לתייר להכיר את המטבח התורכי המסורתי המאופיין במנות בשר דשנות, לחזות במנהגי הלבוש, השפה והשפם המפורסם של המקומיים. כמו כן, חשוב לציין כי חלק נכבד מהחוויה של חופשה בתורכיה הוא למעשה המפגש עם המקומיים, אשר הכנסת האורחים המסורתית שלהם ידועה ברחבי העולם כחמה ונעימה במיוחד.

תורכיה – בין הרי הטאורוס לאיה סופיה

תורכיה היא ללא ספק אחד היעדים המדהימים ביותר לטיול, בין אם לנופש בקלאב לסוף שבוע ובין אם לטיול ארוך יותר בן מספר שבועות או חודשים. טיסות לתורכיה פשוט פותחות בפני התייר כל מה שיכול לעניין אותו – הרי הטאורוס המושלגים בחורף וירוקים בקיץ הם השטח האופטימאלי לטראקים או סקי, חוף הים התיכון הוא המקום המושלם לרגיעה והורדת הילוך. ערים כמו אנטליה ואיסטנבול יענו על צרכים אמנותיים ותרבותיים כמו ביקור במוזיאונים, גלריות, התפעלות מהישגים ארכיטקטונים (כמסגד איה סופיה) ושכירת רכב ושיטוט חופשי במרחבי המדינה יענו על הצורך בהרפתקה והתרועעות עם מקומיים. אטרקציות אלו ועוד מסבירת מדוע חופשה בתורכיה היא חופשה כה פופולארית בקרב ישראלים רבים ובני אומות העולם.

המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
המומלצים שלנו
אדינבורו - עיר על חופו של הים הצפוני
האטרקציות שמטריפות את אמסטרדם - חוויה בלתי נשכחת
טיול עם ילדים בצפון איטליה - 9 פארקים ואטרקציות שמומלץ לעשות
לטייל עם הילדים באירופה
ביטוח נסיעות לחו"ל
ליסבון - הקסם של פורטוגל
כדורגל בברצלונה
כרטיס ההנחות של רומא: מטיילים ברומא וחוסכים
לונדון ללא הפסקה - 6 אטרקציות בלונדון שיטריפו אתכם
ארבעה ימים בצ'כיה וגרמניה - פנינה תיירותית