X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן שאטל הזמן שאטל סקי באירופה סקי באירופה ביטוח נסיעות ביטוח נסיעות
X סגירה
 

רילוקיישן להונגריה

מדריך לנוסעים ללימודים גבוהים או עבודה

העולם שסביבנו הולך והופך בשנים האחרונות לכפר גלובלי והאפשרות לרילוקיישן - מעבר מגורים לשם עבודה או לימודים - הופכת נפוצה יותר ויותר. אם אתם בין אלו שמאסו בשגרת החיים ומבקשים הרפתקה, שינוי מרענן בעבודה או אתגר לימודי חדש, או שבכוונתכם להגשים חלום ולצאת למשך כמה שנים לעבוד או ללמוד בהונגריה - הרי שבמאמר שלפניכם "רילוקיישן להונגריה" (Relocation to Hungary) סקירה שתסייע בתכנון ותהפוך את המעבר ליעיל ומוצלח.

רילוקיישן להונגריה

ייחודה של הונגריה – סקירה קצרה

הונגריה (Hungary) מצויה במרכז יבשת אירופה, גובלת במדינות אוסטריה (Austria), סלובקיה (Slovakia), רומניה (Romania), סרביה (Serbia), קרואטיה (Croatia), סלובניה (Slovenia) ואוקראינה (Ukraine). בירתה בודפשט (Budapest) היא המרכז העסקי והתרבותי של המדינה. מבחינה גיאוגרפית מאופיינת המדינה במישורים ובנופי גבעות והרים נמוכים, וכן בנהרות גדולים ובהם נהר הדנובה. לאורך מרבית המאה ה-20 היתה הונגריה נתונה לחסותה של ברית המועצות ונחשבה לאחת ממדינות הגוש הקומוניסטי המזרח אירופי.

לאחר התפרקות ברית המועצות בעשור האחרון של המאה ה-20 הידקה הונגריה את קשריה עם מדינות אירופה המערבית, הצטרפה לברית נאט"ו בשנת 1999 ולאיחוד האירופי בשנת 2004. כלכלת הונגריה נשענת גם כיום בעיקר על חקלאות, ונפוצה בה נוכחות של משקיעים זרים ורכישת נכסים והחזקות על ידי בעלים שמקורם מחוץ למדינה.

לימודים בהונגריה

לפני שאורזים מזוודות, ומפנטזים על גולאש הונגרי  בכל ארוחת צהריים, כדאי להכיר את האפשרויות הרבות ללימודים גבוהים בהונגריה. אתרי אינטרנט ייעודיים כדוגמת "קמפוס לימודים" יכולים לסייע במידע רב אודות מסלולי הלימוד, תנאי הקבלה, שכר הלימוד, הלוואות לסטודנטים ועוד פרטים על ההיערכות הנדרשת.

הלימודים האקדמיים בהונגריה נערכים בשפה האנגלית והמקצועות המבוקשים ביותר בקרב סטודנטים ישראלים בהונגריה הינם: רפואה כללית, רפואת שיניים, רוקחות, פסיכולוגיה, וטרינריה, הנדסה ואדריכלות. רפואה הוא תחום הלימודים המבוקש ביותר, ולימודי הרפואה בהונגריה משתלמים, מאחר והם זולים יחסית, תנאי הקבלה נוחים ומרבית האוניברסיטאות מוכרות לצורכי התמחות, אותה ניתן להשלים באירופה או בישראל.

עבודה בהונגריה

מיקומה של הונגריה במרכז אירופה (Europe) מקנה לה עמדה נוחה לעסקים והתפתחות כלכלית. מצד אחד, היא שייכת לאיחוד האירופי ונושקת למדינה מפותחת כלכלית כאוסטריה, ומאידך היא עודנה זולה יחסית למדינות מערב אירופה ומציעה הזדמנויות עסקיות רבות.

עלות המחיה הנמוכה יחסית בהונגריה מאפשרת לשוהים בה לחסוך כסף רב והופכת את ההשקעות בה לבטוחות יחסית בטווח הארוך. תחום ההשקעה העיקרי המושך עובדים מן החוץ להשקעות בהונגריה הינו ענף היזמות והנדל"ן. אפשרויות נפוצות נוספות הן בענפי התיירות, שיווק ומכירות והוראה. סטודנטים ישראלים יכולים לעבוד בחברות ישראליות בעלות נציגויות מקומיות כדוגמת אל-על או הסוכנות היהודית.

ומה עוד כדאי לקחת בחשבון לקראת רילוקיישן להונגריה?

- במהלך ההכנות לרילוקיישן חשוב להסדיר ביטוח רפואי מקיף לתקופת השהות בחו"ל, שיבטיח שהות נינוחה ונטולת הפתעות.

- ישראלים אינם צריכים להוציא ויזה להונגריה, אך מי שמתכנן מעבר לצרכי עבודה מחוייב להציג אשרת עבודה.

- אם ברשותכם דרכון אירופי, מומלץ להסתייע בו, מאחר ויוכל להקל על השהות במדינה, המשתייכת לאיחוד האירופי, ולאפשר עבודה בלא צורך באשרה.

- בהונגריה קהילה יהודית גדולה, שמרביתה חיה בבודפשט הבירה. כדאי להחזיק מספרי טלפון של מוסדות הקהילה היהודית בבודפשט ושל השגרירות, לשימושכם, לבירורים ועדכונים.

- רשמו לפניכם: שגרירות הונגריה בישראל – 03-5466859; שגרירות ישראל בהונגריה – 5-36-12000781/2.

מעבר קל ונינוח ושהות מוצלחת!

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מזמינים וחוסכים